Wybory do Rady Duszpasterskiej 2022

W niedzielę 12 czerwca br. odbyły się wybory do Rady Duszpasterskiej zarządzone przez Księdza Arcybiskupa w całej Archidiecezji. Zostało oddanych 160 kart do skrzynki wyborczej. 4 głosy były nieważne – było zaznaczone 6 osób, a najwyżej można bylo skreślić dwie kandydatury.

Po zliczeniu głosów do Rady zostało włączonych siedem osób (dwie miały równą ilość głosów):

  • Maria Skopek
  • Joanna Drewniok
  • Martyna Hanak
  • Roman Pieda
  • Adam Radecki
  • Marek Szczech
  • Stanisław Gwóźdź

Według harmonogramu ustalonego przez Księdza Arcybiskupa pierwsze zebranie Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wrześniu 2022 roku.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget