O parafii

Proboszcz

Pierwszego sierpnia 1999 roku podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. bp. Gerard Bernacki, serdecznie powitaliśmy w naszej parafii ks. Romana Laksę, który przez pierwszy rok pełnił rolę administratora parafii, a od 2000 roku zostął jej proboszczem. Ksiądz Roman Laksa urodził się 07.02.1958 r. w Chorzowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 19.04.1984 r. z rąk ks. bp. Herberta Bednorza w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W 1984 ukończył Papieską Akademię Teologii w Krakowie, uzyskując tytuł magistra teologii o specjalności misjologia, zaś w 1988 r. ukończył Akademię Teologii Katolickiej w Warszawie, uzyskując tytuł magistra teologii o specjalności historia Kościoła.

Ksiądz Roman Laksa był wikariuszem w następujących parafiach: Tychy – św. Maksymiliana Kolbe, Piotrowice – Najświętszego Serca, Siemianowice – św. Antoniego, Ruda Śląska – św. Piusa X, Dąbrówka Mała – św. Antoniego, Nowy Bytom, Ruda Śląska – św. Pawła,

Msze św. w naszym kościele

Msze święte w książenickim kościele odprawiane są:
w niedziele i święta: 8:00, 10:30, 16:00
w tygodniu: 7:00 lub 17:00
w okresie letnim msze wieczorne odprawiane są o godz. 18:00

Nabożeństwa w naszym kościele

Nabożeństwo do Serca Jezusa w każdy I piątek miesiąca, po Mszy o godz. 7:00
Nabożeństwo do Serca Maryi w każdą I sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 7:00
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w każdy III piątek miesiąca oraz w niedzielę po Wielkanocy
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:15
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30