Tablica Ofiar Tragedii Górnośląskiej

10 grudnia 2022 r., o godz. 11:00 ks. prob. Roman Laksa oraz ks. prob. Damian Jarmot odprawili uroczystą Mszę Św., podczas której odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca Ofiary Tragedii Górnośląskiej z terenu Kamieniu i Książenic – wówczas Gminy Leszczyny.

Tablicę odsłonili przedstawiciele samorządu gminnego – Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda i Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Powiatu w Rybniku – Wiceprzewodnicząca RP Irena Woźnica wraz z Prezesem SPL Dzwon – Krzysztofem Kluczniokiem.

Tablica jest inicjatywą Stowarzyszenia Przyjaciół Leszczyn „Dzwon”

fot.: SPL „Dzwon”

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget