Ogłoszenie parafialne – 28 listopada

NIEDZIELA – I NIEDZIELA ADWENTU
Początek nowego roku liturgicznego.
kolekta specjalna na remont kaplicy, ubikacji, zakup odśnieżarki i upiększenie terenu wokół naszego kościoła, Bóg zapłać za złożone ofiary.
Niedziela Trzeźwości.
przed kościołem ogólnopolska zbiórka na rzecz migrantów z granicy polsko – białoruskiej.

CZWARTEK
Wspomnienie bł. Ks. Jana Machy – w archidiecezji dzień dziękczynienia za beatyfikację oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem w intencji duszpasterzy, osób zaangażowanych w zespołach Caritas, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
16:00 – spowiedź św.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
17:00 – spowiedź św.
18:00 – Msza młodzieżowa.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – Wspomnienie św. Barbary – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – Msza w intencji górników.
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ADWENTU
kolekta na potrzeby naszej parafii.
przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

RORATY – od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na grudzień 2021 roku.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dodatek – kalendarz ścienny z reprodukcjami obrazów; o Seminarium Odnowy Wiary; reportaż o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget