Ogłoszenia parafialne – 9 stycznia 2022

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.

PONIEDZIAŁEK
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Łąkowa i Leśna.

WTOREK
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Spadkowa, Kościelna i Konwaliowa.

ŚRODA
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Klimka (parzyste).

CZWARTEK
16:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

PIĄTEK
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Klimka 1 – 27.
18:15 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
10:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:15 – spowiedź św.
20:00 – Czuwanie modlitewne kolędowe.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na remont ubikacji i kaplicy przedpogrzebowej.
15:00 – JASEŁKA.
W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na luty 2022 roku.

Razem dla Książenic oraz rodzice Krzysia Gorzawskiego dziękują wszystkim za zaangażowanie w kiermasz charytatywny, który odbył się przed Świętami Bożego Narodzenia. Zebrano ponad 5 tysięcy zł – to jest równowartość jednego z pięciu turnusów rehabilitacyjnych, które Krzysio musi odbyć w nowym roku. Jesteśmy poruszeni Waszą hojnością i chęcią pomocy w tym świątecznym czasie – dobro wraca i tego życzymy wszystkim Przyjaciołom Krzysia.

Opłatę za śmieci można uiścić w nowej sołtysówce (ul. Ks. Pojdy 98A) w dniach: 12.01.2022 (środa) oraz 13.01.2022 (czwartek) w godz. 17:00 – 19:00.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio; czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem i dlaczego przyjął chrzest od Jana Chrzciciela.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget