Ogłoszenia parafialne – 9 sierpnia 2020

NIEDZIELA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Witamy w naszej parafii ks. prob. Tadeusza Kalisz, który wygłosi słowo Boże i zbierał będzie ofiary na budowę kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich.

PONIEDZIAŁEK
ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika.

CZWARTEK
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

PIĄTEK – Wspomnienie św. Maksymilian Kolbego
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
Msze św. jak w niedzielę.
Kolekta na potrzeby naszej parafii.
Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.
20:15 – czuwanie modlitewne o Matce Bożej.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół kościoła.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na wrzesień 20:20 roku.

W niedzielę 16 sierpnia 2020 roku modlitwa kobiet i dziewcząt u Matki Boskiej Piekarskiej pod hasłem – EUCHARYSTIA – WIELKA TAJEMNICA WIARY – zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję – TV Polonia, TVP Katowice, Radio eM, PR Katowice: o godz. 10:00 hołd złożony Matce Bożej, przesłanie abp Wiktora Skworca, Msza św. w bazylice piekarskiej pod przewodnictwem i homilią abp Jana Romero Pawłowskiego z Watykanu.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: jakie niebezpieczeństwa kryje w swoich zapisach ta zwana konwencja przemocowa?; recepta św. Ignacego na pojednanie; o sanktuarium Matki Bożej w Rywałdzie.

ZAPOWIEDZI
II. OLEK Łukasz, stan wolny, zam. Książenica
SPENDEL Karolina, stan wolny, zam. Rybnik
II. KWIOTEK Piotr, stan wolny, zam. Knurów
NOWAK Marlena, stan wolny, zam. Knurów

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget