Ogłoszenia parafialne – 8 sierpnia 2021

NIEDZIELA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.

PONIEDZIAŁEK
ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), Patronki Europy.

WTOREK
ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, Diakona i Męczennika.

ŚRODA
17:30 – Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej.

W tym tygodniu będzie nieczynna kancelaria parafialna.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na wrzesień 2021 roku.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku – początek spotkania 8:30 modlitwa różańcowa, 11:00 Msza św. z homilią bp. Wiesława Śmigiela, biskupa toruńskiego.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla wsparcia Kościołów na Wschodzie odbędzie się w naszej parafii w sobotę 18 września 2021 roku.

W minioną niedzielę przed kościołem na wsparcie poszkodowanych przez powodzie i nawałnice zebrano 3 620 zł, które zostały przekazane Caritas w Katowicach.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: w 800 rocznicę śmierci św. Dominika o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego; jakie są nowe wyzwania przed głosicielami słowa Bożego; o proroku Niepokalanego Poczęcia – sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget