Ogłoszenia parafialne – 7 sierpnia 2022

NIEDZIELA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach, Bóg zapłać za ofiary.

WTOREK
ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

ŚRODA
ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

NIEDZIELA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii.

Różaniec o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, wtorek, piątek o godz. 17:30, środa i czwartek o godz. 16:30.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich w niedzielę 21 sierpnia 2022 roku
8:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8:30 – Modlitwa różańcowa
9:30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię i słowo społeczne ks. abp Wiktora Skworca, metropolity katowickiego
11:00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp Józefa Górzyńskiego , metropolity warmińskiego
13:45 – Godzina ewangelizacyjna
15:00 – Nieszpory pod przewodnictwem bp Tadeusza Kusego z Republiki Środkowoafrykańskiej i z homilią bp Adama Wodarczyka.

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza na pierwszy wyjazd rowerowy w ramach projektu „Książenicki rowerowy tysiąc”, który odbędzie się w poniedziałek 15 sierpnia br. Startujemy z parkingu przy kościele w Książenicach o godz. 1330. Szczegóły na stronie www.razemdlaksiazenic.pl facebooku i plakatach.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: odpowiedź na coraz częstszy zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego; reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala; o siostrze zakonnej albertynce, która miała być artystką, były żołnierzem elitarnej formacji armii USA.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget