Ogłoszenia parafialne – 7 marca 2021

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

ŚRODA
16:30 – Nabożeństwo do św. Józefa.

PIĄTEK
17:30 – DROGA KRZYŻOWA.
18:15 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA
16:00 – spowiedź św.
16:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Niedziela Radości (Laetare).
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na kwiecień 2021 roku.

Spotkania Wspólnoty Małżeństw w sobotę 20 marca br. w parafii św. Brata Alberta w Rybniku Kamieniu – o godz. 15:30 – Msza św.

„Tatry po męsku” – informacje na plakacie – zapisy od 1 marca na stronie www.tatrypomesku.pl

Pobór podatku rolnego, od nieruchomości i spółki wodnej odbędzie się w nowej sołtysówce (ul. Ks. J. Pojdy 98A – budynek ośrodka zdrowia i biblioteki, obok biblioteki) w dniach: 09.03.2021 (wtorek), 10.03.2021 (środa), 11.03.2021 (czwartek) w godz. 17:00 – 19:00.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dodatek – Nowenna do św. Józefa; o nowennach – czym są i dlaczego stały się tak popularne; trzecia część rekolekcji z ks. Franciszkiem Blachnickim; o chrześcijaństwie w Korei.

ZAPOWIEDZI
II. PAPAJ Paweł, stan wolny, zam. Czerwionka
KRAMORZ Justyna, stan wolny, zam. Książenice.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget