Ogłoszenia parafialne – 7 lutego 2021

NIEDZIELA – V NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła na Ukrainie – kazania wygłosi ks. Alojzy Malcherczyk proboszcz tamtejszej parafii.

ŚRODA
16:30 – Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK
Wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.

SOBOTA
16:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszej świątyni.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na marzec 2021 roku.

W zakrystii można opłacać miejsca w ławkach (10 zł na rok).

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Krzysia Gorzawskiego z Książenic. Krzyś na co dzień wymaga intensywnej rehabilitacji z powodu niepełnosprawności. Plastikowe nakrętki można składać do pojemników znajdujących się w naszym kościele pod chórem oraz w Szkole Podstawowej w Książenicach w tzw. „łączniku”.

W związku z mającym się rozpocząć w kwietniu tego roku Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, do dnia 9 lutego br. trwa nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny lub zapoznaniem się z informacjami na stronie internetowej urzędu.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją?; dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?; co mówi do nas Apokalipsa św. Jana?; o podobieństwach między Polską i Chorwacją..

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget