Ogłoszenia parafialne – 7 listopada 2021

NIEDZIELA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na remont Krypty Katedry, Bóg zapłać za ofiary.

PONIEDZIAŁEK
Msza o godz. 18:00.
18:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

WTOREK
ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

CZWARTEK
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci. Msza w intencji Ojczyzny.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:00 – spowiedź św.
16:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

NIEDZIELA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła w Mikołowie Kamionce – kazania wygłosi ks. Janusz Malczyk, proboszcz.
Dzień Muzyki Liturgicznej.
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – przed kościołem zbiórka Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na I kwartał 2022 roku (styczeń, luty, marzec).

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach; o mocy kultury.

„Gość Extra” – poświęcony ks. Janowi Macha, którego beatyfikacja odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach 20 listopada – najważniejsze informacje na temat ks. Machy i uroczystości beatyfikacyjnej: janmacha.gosc.pl

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 11 listopada 2021 roku o godz. 1000 w kościele św. Jana Sarkandra w Bełku w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget