Ogłoszenia parafialne – 6 września 2020

NIEDZIELA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.

WTOREK – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP
18:30 – spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. w 2021 roku.

ŚRODA
19:15 – spotkania uczniów klasy VIII, która rozpoczęła przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania (w kościele).

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
8:30 – spowiedź dzieci komunijnych grupa I.
8:50 – spowiedź dzieci komunijnych grupa II.
9:15 – spowiedź dzieci komunijnych grupa III.
17:15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
10:30 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW.
15:00 – Nabożeństwo dziękczynne dzieci komunijnych.
16:50 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.
kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na październik 2020 roku.

Sołtys Książenic składa gorące podziękowania współorganizatorom i uczestnikom Mszy św. z okazji Dożynek: Księdzu Proboszczowi, Służbie Liturgicznej i kościelnej, pocztowi sztandarowemu Koła Pszczelarzy, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, ofiarodawcom płodów rolnych i kwiatów, osobom dekorującym kościół, piekarni Czesława Wałacha za kołocz i chleb oraz władzom gminnym i powiatowym, mieszkańcom i gościom, którzy uczestniczyli we Mszy świętej.
Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o szkolnych lekcjach religii; o kazaniach w wirtualny świecie; co można zrobić z aronii.

ZAPOWIEDZI
I. WOWRZYK Robert, stan wolny, zam. Książenice
SZCZOTKA Barbara, stan wolny, zam. Rybnik

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget