Ogłoszenia parafialne – 6 marca 2022

NIEDZIELA – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Kolekta jako Jałmużna Postna na cele charytatywne, Bóg zapłać za ofiary.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
17:30 – DROGA KRZYŻOWA.
18:15 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
10:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
kolekta na budowę kościoła na Ukrainie – kazania wygłosi ks. Alojzy Malcherczyk, proboszcz z tamtejszej parafii.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
16:45 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

Na pomoc dla Ukrainy w niedzielę 27 lutego zebrano przed kościołem 7 200 zł, zaś w Środę Popielcową 11 700 zł. Serdeczne Bóg zapłać za tak hojne datki. Pieniądze przekazano na konto Caritasu.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: kolejna płyta BIBLIA AUDIO – księgi prorockie; sprawa inwazji Rosji na Ukrainę; cykl wielkopostny „Droga do wolności”.

Pobór podatku rolnego, od nieruchomości i spółki wodnej odbędzie się w nowej sołtysówce (ul. Ks. J. Pojdy 98A) w dniach: 09.03.2022 (środa), 10.03.2022 (czwartek), 11.03.2022 (piątek) w godz. 17:00 – 19:00.

Zbiórka „Z pomocą dla Ukrainy” przy OSP Książenice od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 – 18:00 – zbieramy środki higieny osobistej, środki czystości, środki opatrunkowe, pieluchy/pieluchomajtki, koce, kołdry, poduszki, śpiwory (TYLKO NOWE), produkty spożywcze: kasza, ryż, makaron, konserwy.

ZAPOWIEDZI
II. DUDA Radosław, stan wolny, zam. Ozarowice
SZYMURA Magdalena, stan wolny, zam. Książenice

I. SZEWCZYK Filip, stan wolny, zam. Ostrów Wielkopolski
MARCINIAK Nikola, stan wolny, zam. Książenice

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget