Ogłoszenia parafialne – 6 grudnia

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ADWENTU
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

WTOREK – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
Msze św. o godz. 8:00, 16:30 i 18:00.
od godz. 12:00 do 13:00 – Godzina Łaski.
kolekta na potrzeby naszej parafii.

SOBOTA
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – III NIEDZIELA ADWENTU
Niedziela Radości (Gaudete).
15:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół kościoła.

RORATY – poniedziałek, środa, czwartek i piątek o godz. 17:00.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – z tyłu kościoła można zakupić opłatki wigilijne, świece Caritasu, kalendarze, dewocjonalia.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: miejsce i rola kobiet w Kościele; druga część adwentowego cyklu „Objawiło się życie”; jakich prowokacji dopuszczała się Służba Bezpieczeństwa wobec biskupa Wojtyły a potem papieża.

ODWIEDZINY CHORYCH w piątek 18 grudnia (strona wschodnia) i w sobotę 19 grudnia (strona zachodnia) od godz. 8:00. Proszę o zgłoszenie w zakrystii.

Wystawa IPN przed kościołem – „Wstańcie, chodźmy…” – pierwsze pielgrzymka Jana Pawła II do Polski – wspomnienie tak ważnych wydarzeń, które odmieniły oblicze Polski i Europy. Pielgrzymka zawiera tak ważne przesłanie „proszę was, abyście całe to dziedzictwo, któremu na imię <<Polska<<, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili się, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.”

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget