Ogłoszenia parafialne – 5 września 2021

NIEDZIELA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za złożone ofiary.

WTOREK
18:30 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

ŚRODA – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP
17:30 – Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.
18:00 – w kościele spotkanie rodziców dzieci komunijnych (które mają przystąpić do I Komunii św. w maju 2022).

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NMP PIKARSKIEJ
kolekta na potrzeby naszej parafii.
przed kościołem zbiórka jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.
Dzisiejsza niedziela 5 września jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami – prośmy o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków.

W dniach od 13 do 16 września br. będzie nieczynna kancelaria parafialna.

Sołtys Książenic składa gorące podziękowania współorganizatorom i uczestnikom dożynek: Księdzu Proboszczowi, Służbie Liturgicznej i kościelnej, pocztom sztandarowym, chórowi Vox Cordis, Starostom Dożynek, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, ofiarodawcom płodów rolnych, kwiatów i zboża do korony, wykonawcom korony dożynkowym, sponsorom, władzom gminnym, powiatowym i wojewódzkim, mieszkańcom oraz gościom, którzy licznie uczestniczyli we Mszy św., biesiadzie i zabawie oraz w różny sposób przyczynili się do ich uświetnienia.

XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 25 – 26 września 2021. Szczegółowy program na plakacie.
Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: artykuł o Kongresach Eucharystycznych; reportaż z granicy Polski i Białorusi;
„Gość Extra” – o prymasie Kardynale Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się w niedzielę 12 września 2021 roku (cena 10 zł)

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget