Ogłoszenia parafialne – 5 lutego 2023

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.
błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.

PONIEDZIAŁEK
17:45 – modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

ŚRODA
po południu nieczynna kancelaria parafialna.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
17:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA – Wspomnienie NMP z Lourdes
Światowy Dzień Chorego.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby naszej parafii.
przed kościołem zbiórka na poszkodowanych przez wybuch w Szopienicach.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na marzec 2023 roku.

Różaniec o pokój na świecie , za Ukrainę i o powołania kapłańskie – od poniedziałku do soboty o godz. 16:30.

W zakrystii jeszcze przez ten tydzień można opłacać miejsca w ławkach.

W bieżącym roku przypada jubileusz 800-lecia Książenic. Główne uroczystości odbędą się 17.06.2023 r. wraz z jubileuszem 120-lecia Straży Pożarnej. Planowane jest także wydanie okolicznościowej publikacji oraz imprezy towarzyszące w różnych terminach i formatach. Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza wszystkie osoby, które miałyby pomysły na uczczenie tego jubileuszu lub chciałyby się włączyć w jego organizację, do kontaktu telefonicznego (tel. 602 632 064) w godzinach wieczornych, mailowego soltys.ksiazenice@gmail.com lub osobistego w dniu 15.02.2023 o godz. 19:00 na otwartym zebraniu Rady Sołeckiej poświęconemu temu tematowi.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: artykuł o różnych formach życia konsekrowanego; chrześcijaństwo według Benedykta XVI

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget