Ogłoszenia parafialne – 5 lipca 2020

NIEDZIELA – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.
przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym przez powódź na Podkarpaciu – za każdy złożony dar materialny, który jest konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego serdeczne Bóg zapłać.

ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, patrona Europy.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

W zakrystii można składać kartki z intencjami na IV kwartał 20:20 roku (październik, listopad, grudzień).

W poniedziałek 6 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 55 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku wszystkich chorych zapraszamy do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej – Msza św. o godz. 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu – transmisja w TVP 3. Niedzielny Apel Jasnogórski (5 lipca) o godz. 21:00 – transmisja w Telewizji Trwam.

Towarzystwo Ciemnych Typów bł. Piotra Jerzego Frassatiego zaprasza na rodzinną wycieczkę w góry : 1 sierpnia na Błatnią. Dojazd we własnym zakresie. W programie: wspólna Msza św. i modlitwa na szlaku. Szczegóły na stronie: http://www.facebook.com/ciemnetypy

Ruch Światło-Życie proponuje młodym spotkania w kilkunastu parafiach archidiecezji, będące szansą na przeżycie treści rekolekcyjnych według stopni w formie stacjonarnej. Pomysł zakłada spotkania w godzinach popołudniowych, nocleg w domu rodzinnym i dojazd we własnym zakresie. Terminy spotkań: 6 – 18 lipca oraz 3 –15 sierpnia. W sprawie zapisów prosimy o indywidualny kontakt na adres: moderator.katowice@gamil.com

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”; o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na pogłębienie wiary; odwiedziny sanktuarium w Leżajsku; o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów.

I. ZBOROWSKI Rajmund, stan wolny, zam. Wodzisław Śl.
RADECKA Karolina, stan wolny, zam. Książenice
I. KUŚKA Mateusz, stan wolny, zam. Świerklany