Ogłoszenia parafialne – 4 września 2022

NIEDZIELA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za złożone ofiary.

WTOREK
18:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP
17:00 – Msza szkolna – błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.
17:45 – spotkanie rodziców dzieci pięcioletnich.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – Msza św. – Spotkanie Braterskie Wspólnoty III Zakonu św. Franciszka.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na październik 2022 roku.

Różaniec w intencji o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota o godz. 1730, środa, czwartek o godz. 1630.

Od września rozpoczyna próby Chór „Vox Cordis”. Zachęcamy do dołączenia się do Chóru.

Sołtys Książenic składa gorące podziękowania współorganizatorom i uczestnikom dożynek: Księdzu Proboszczowi, Służbie Liturgicznej i kościelnej, pocztom sztandarowym, chórowi „Vox Cordis”, Starostom Dożynek, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, OSP Książenice, ofiarodawcom płodów rolnych i kwiatów oraz zboża do korony, wykonawcom korony dożynkowej, sponsorom, władzom gminnym i powiatowym, uczestnikom korowodu, mieszkańcom oraz gościom, którzy licznie uczestniczyli we Mszy świętej, biesiadzie i zabawie oraz w różny sposób przyczynili się do ich uświetnienia.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o beatyfikowanym w dzisiejszą niedzielę papieżu Janie Pawle I; o problemach szkolnej katechezy; informacje z naszej archidiecezji.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget