Ogłoszenia parafialne – 4 kwietnia 2021

NIEDZIELA – NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msze św. o godz. 6:00, 8:00, 10:30, 12:00, 16:00.
kolekta na potrzeby naszej parafii.

PONIEDZIAŁEK – PONIEDZIAŁEK WILKANOCNY
Msze św. jak w każdą niedzielę.
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

PIĄTEK – PIĄTEK WIELKANOCNY
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – SOBOTA WIELKANOCNA
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
15:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
kolekta na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny; Wielkanoc męczennika – dzień egzekucji ks. prałata Budkiewicza w Moskwie; w 100 rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego redaktorzy „Gościa Niedzielnego” dają świadectwo o swoim przeżywaniu oazy – „Jesteśmy Światło-Życie”; o przyczynach i skutkach wybuchu wulkanów.

ZAPOWIEDZI
I. WIECZOREK Paweł, stan wolny, zam. Książenice
ACHTELIK Martyna, stan wolny, zam. Rybnik
I. WCZASEK Piotr, stan wolny, zam. Rybnik
STULEBLAK Aleksandra, stan wolny, zam. Rybnik
I. PAWLAS Łukasz, stan wolny, zam. Książenice
SKIERA Aleksandra, stan wolny, zam. Rybnik

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget