Ogłoszenia parafialne – 31 stycznia 2021

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła, Bóg zapłać za złożone ofiary.

WTOREK – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
kolekta na zakony kontemplacyjne.
Nieczynna kancelaria

ŚRODA – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
po Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja.
17:45 – katecheza dla dzieci pięcioletnich (Komunia św. w roku 2022).

CZWARTEK – I czwartek miesiąca
od 16:00 – spowiedź św.
w czasie Mszy św. poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych.
Po Mszy św. modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – Wspomnienie św. Agaty – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
poświęcenie chleba i wody.
16:30 – 18:00 – spowiedź św.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.

NIEDZIELA – V NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła na Ukrainie – kazania wygłosi ks. Alojzy Malcherczyk.

W zakrystii przez miesiąc można opłacać miejsca w ławkach (10 zł na rok).

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszym kościele od 17 do 21 lutego 2021 roku – nauki rekolekcyjne wygłosi ojciec Romuald Kasmatowicz Franciszkanin z Zamysłowa. Polecajmy Bogu sprawę rekolekcji i ojca Romualda w naszych modlitwach.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o znaczeniu zakonów kontemplacyjnych; bł. Euzebiusz – patron na czasy kryzysu Kościoła; o klasztorze Klarysek od Wiecznej Adoracji w Kętach – miejsce zanurzone w świetle.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget