Ogłoszenia parafialne – 31 października 2021

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.
15:30 – Nabożeństwo różańcowe.

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
kolekta na potrzeby naszej parafii.
Msze jak w każdą niedzielę
14:00 – Nieszpory i procesja na cmentarz.

WTOREK – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
Msze o godz. 8:00 i 17:00.

CZWARTEK – I czwartek miesiąca
16:00 – spowiedź św.
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
17:00 – spowiedź św.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:00 – spowiedź św.

NIEDZIELA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na remont Krypty Katedry.

Modlitwy za zmarłych zalecanych będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada; za zmarłych zalecanych będzie również odprawionych 10 Mszy św. (poza naszą parafią).

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o Litanii do Wszystkich Świętych – kim byli mniej znani święci; o cmentarzu na Pęksowym Brzysku w Zakopanem.

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 11 listopada 2021 r. o godz. 10:00 w kościele św. Jana Sarkandra w Bełku w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget