Ogłoszenia parafialne – 30 sierpnia 2020

NIEDZIELA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.
10:30 – MSZA DOŻYNKOWA – dziękczynienie za tegoroczne zbiory.

WTOREK
16:00 – Msza na rozpoczęcie roku szkolnego.

CZWARTEK – I czwartek miesiąca
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).
16:00 – spowiedź św.
17:00 – Msza św. – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
po Mszy o godz. 17:00 – modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
8:15 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).
16:30 – spowiedź św.
18:45 – GODZINA UWIELBIENIA.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby archidiecezji.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o św. Matce Teresie z Kalkuty, która stała się ofiarą niewybrednych ataków; o potrzebie humanizowania medycyny; dodatek historyczny o sierpniowym przełomie; o sanktuarium maryjnym w Bardzie Śląskim.

„Mały Gość Niedzielny” – naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny; o tym, jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników z Syrii; o pracowitych pszczołach, które są chyba najważniejszymi owadami na ziemi.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget