Ogłoszenia parafialne – 3 października 2021

NIEDZIELA – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
18:00 – Msza przez wstawiennictwo św. Franciszka w intencji trzech Zakonów Franciszkańskich.

CZWARTEK – Wspomnienie NMP Różańcowej
W czasie Mszy poświęcenie różańców dzieci do I Komunii św.

18:30 – spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

NIEDZIELA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła w Jankowicach Rybnickich – kazania wygłosi ks. prob. Tadeusz Kalisz.

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

Beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Jana Machy odbędzie się 20.11.2021 r. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 10:00. Wszelkie informacje na temat Sługi Bożego na stronie internetowej: janmacha.gosc.pl.

Ekstremalny męski weekend odbędzie się w dniach 14-17 października. Zapisy i szczegóły na stronie: www.niezlomny24.pl

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimierowskim; rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej; podłoże sporu wokół kopalni Turów.

Osoby, które nie otrzymały pamiątkowych obrazków z okazji 7 rocznicy czuwań modlitewnych i Apeli Jasnogórskich proszone są aby odebrały je w zakrystii (jeden obrazek na rodzinę).