Ogłoszenia parafialne – 3 lipca 2022

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NIEPOKALANEGO SERCA NMP
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
11:00 – SUMA ODPUSTOWA.
15:30 – Nieszpory Maryjne.
Witamy w naszej parafii Ks. Prob. Franciszka Pawlasa i dziękujemy, że podjął się głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszą uroczystość.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
17:30 – spowiedź św.

NIEDZIELA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na sierpień 2022 roku.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na IV kwartał 2022 roku (październik, listopad, grudzień).

Różaniec o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, wtorek, piątek o godz. 17:30, w środę i w czwartek o godz. 16:30.

Zachęcam do wybierania terminów i zapisywania się w zakrystii na nawiedzenie obrazu Niepokalanego Serca NMP w rodzinach. Zaproszenie obrazu Maryi do domu jest wyrazem wiary i troski o błogosławieństwo i orędownictwo naszej Patronki dla domu. Wiele domów i rodzin nie skorzystało jeszcze z tej szansy umocnienia i pogłębienia wiary i modlitwy.

77 Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tradycyjny sposób od 3 do 7 sierpnia. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. W naszym kościele w środę 3 sierpnia Msza św. na rozpoczęcie będzie odprawiona o godz. 11:00.

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej zaplanowana jest na niedzielę 21 sierpnia pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: temat numeru – wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawiają?; co zmienia orzeczenie Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget