Ogłoszenia parafialne – 3 grudnia 2023

NIEDZIELA – I NIEDZIELA ADWENTU
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
Niedziela Trzeźwości.

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie św. Barbary
10:00 – Msza w intencji górników i ich rodzin.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
Msze o godz. 8:00, 16:30 i 18:00.
kolekta na potrzeby parafii.

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ADWENTU
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby naszego kościoła.
zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

RORATY – od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00 .

Różaniec o pokój na świecie, w Ziemi Świętej, na Ukrainie i o powołania kapłańskie: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek o godz. 16:30.

Panie z Koła Gospodyń zapraszają seniorów i osoby samotne już na trzecie spotkanie w ramach programu FUNDACJI BIEDRONKI „DANIE WSPÓLNYCH CHWIL”. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 14:00 w Sali OSP i będzie spotkaniem opłatkowym. Prosimy zgłaszać swoje przybycie pod nr tel. 697 889 099.

Z tyłu kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze, opłatki i świece Caritasu.

W tym roku zamiast odwiedzin duszpasterskich będą jak w ubiegłym roku w kościele Nabożeństwa Kolędowe ze względu na opiekę jakiej potrzebuje moja mama.

ODWIEDZINY CHORYCH będą w poniedziałek 18 grudnia (strona wschodnia) i 19 grudnia (strona zachodnia) od godz. 8:00.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: cykl adwentowy, którego przewodnikiem będzie św. Franciszek; dlaczego masoneria jest niezgodna z nauczaniem Ewangelii.

Historia Kościoła” Gość specjalny a w nim m.in. dowody na istnienie Jezusa; Inkwizycja – fakty i mity; czym są Apokryfy; kto zabił ks. Blachnickiego.