Ogłoszenia parafialne – 29 stycznia 2023

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.

WTOREK
17:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

ŚRODA
16:00 – spowiedź św.

CZWARTEK – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
kolekta na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
Msze św. o godz. 8:00 i 17:00.
poświęcenie świec.
16:00 – spowiedź św.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
po Mszach błogosławieństwo św. Błażeja.
17:00 – spowiedź św.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:00 – spowiedź św.

NIEDZIELA – V NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby archidiecezji.

Różaniec o pokój na świecie, za Ukrainę i o powołanie kapłańskie – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, sobota o godz. 16:30, piątek o 17:30.

W bieżącym roku przypada jubileusz 800-lecia Książenic. Główne uroczystości odbędą się 17.06.2023 r. wraz z jubileuszem 120-lecia Straży Pożarnej. planowane jest także wydanie okolicznościowej publikacji oraz inne imprezy towarzyszące w różnych terminach i formatach. Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza wszystkie osoby, które miałyby pomysły na uczczenie tego jubileuszu lub chciałyby się włączyć w jego organizację, do kontaktu telefonicznego (Tel. 602 632 064) w godzinach wieczornych, mailowego soltys.ksiazenice@gmail.com lub osobistego w dniu 15.02.2023 o godz. 19:00 na otwartym zebraniu Rady Sołeckiej poświęconemu temu tematowi.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dodatek – Jan Paweł II Odkrywamy prawdę; o łaskach spowiedzi św.; o życiu Maryi w cieniu proroctwa.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget