Ogłoszenia parafialne – 29 października 2023

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta specjalna na remont kaplicy i przebudowę ubikacji, Bóg zapłać za ofiary.
15:30 – Nabożeństwo różańcowe.

PONIEDZIAŁEK
16:30 – spowiedź św.
17:30 – Nabożeństwo różańcowe.

WTOREK
16:30 – spowiedź św.
17:30 – Nabożeństwo różańcowe.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
kolekta na potrzeby naszej parafii.
14:00 – Nieszpory i procesja na cmentarz.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
16:00 – spowiedź św.
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
16:45 – spowiedź św.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.

NIEDZIELA – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na remont Kalwarii Piekarskiej.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Modlitwy za zmarłych zalecanych będą odmawiane od 1 do 8 listopada oraz będzie odprawionych dziesięć Mszy za zmarłych zalecanych poza parafią.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na grudzień 2023 roku.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do grzechu – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie; co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus; o cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget