Ogłoszenia parafialne – 29 listopada 2020

NIEDZIELA – I NIEDZIELA ADWENTU
Początek nowego roku liturgicznego.
Niedziela Trzeźwości.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK
ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, Apostoła

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
10:00 – Msza w intencji górników.
17:00 – spowiedź św.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ADWENTU
kolekta na potrzeby naszego kościoła.
przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

RORATY – od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00 – transmisja przez Internet. Pomocą w przeżywaniu rorat jest także „Mały Gość Niedzielny” w wersji drukowanej oraz w wersji wirtualnej na platformie holyweek.pl. Zachęcam do dobrego przeżycia Adwentu.

Spowiedź św.: od poniedziałku do czwartku od godz. 16:00 do 17:00.

W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritasu oraz opłatki i kalendarze ścienne.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dodatek specjalny – kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych; początek cyklu adwentowego „Objawiło się życie”; rozmowa z ojcem Jackiem Salijem o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget