Ogłoszenia parafialne – 28 sierpnia 2022

NIEDZIELA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
10:30 – MSZA DOŻYNKOWA.

ŚRODA
16:00 – spowiedź św.

CZWARTEK – I czwartek miesiąca
9:00 – Msza na rozpoczęcie roku szkolnego.
16:00 – spowiedź św.
po Mszy o godz. 17:00 – modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
16:30 – spowiedź św.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby archidiecezji.

Różaniec o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota o godz. 17:30, środa, czwartek o godz. 16:30.

Od września Chór „Vox Cordis” rozpoczyna próby. Zachęcamy do dołączenia się do Chóru.

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza na drugi wyjazd w ramach projektu „Książenicki rowerowy tysiąc”, który odbędzie się w niedzielę 4 września br. Start z parkingu przy kościele o godz. 1300. Celem wyprawy będzie lotnisko w Gotartowicach. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.razemdlaksiazenic.pl, na Facebooku i plakatach.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej?; dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych?; dlaczego Polacy odchodzą od Boga i Kościoła?

Mały Gość Niedzielny” – ministranckie wspomnienia dziennikarza Krzysztofa Ziemca; ściąga do kalendarza – co jest najważniejsze; o nowościach Planetarium w Chorzowie.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget