Ogłoszenia parafialne – 28 maja 2023

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.
15:30 – Nabożeństwo majowe.
16:00 – ROCZNICA I KOMUNII ŚW.
Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIETO NMP MATKI KOŚCIOŁA

ŚRODA – ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP

CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
Dzień Dziecka.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
17:10 – Przedstawienie – „Świadkowie Zmartwychwstania”.

Godzina Uwielbienia odbędzie się w piątek 16 czerwca o godz. 18:45 w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę 24 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy. Już dziś serdecznie zapraszamy.

W zakrystii znajdują się listy, które można wypełnić, aby wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy blokującej seksualizację dzieci w przedszkolach i szkołach. Chodzi o obywatelski projekt ustawy „Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców”, który ma zapobiegać działaniom, aby dzieci nie były poddawane praktykom, które z całą pewnością są dla nich szkodliwe, a nawet mogą prowadzić do zmian psychicznych, do różnego rodzaju trudności kiedy będą już starsze, a nawet w okresie dorosłości. Pod obywatelskim projektem ustawy potrzeba stu tysięcy podpisów, aby mógł zostać złożony w Sejmie. Zbieranie podpisów potrwa do końca lipca.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: artykuł o sanktuarium na Bachledówce; o sprawie Ducha Świętego; matki Polki – żywot własny.