Ogloszenia parafialne – 28 luty 2021

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
kolekta na potrzeby naszego kościoła, Bóg zapłać za ofiary.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

CZWARTEK – I czwartek miesiąca
po Mszy św. Modlitwy III Zakonu św. Franciszka z Asyżu.
16:00 – spowiedź św.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
16:00 – spowiedź św.
17:15 – DROGA KRZYŻOWA.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
kolekta na potrzeby parafii.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Krzysia Gorzawskiego z Książenic. Plastikowe nakrętki można składać do pojemników znajdujących się w kościele pod chórem oraz w Szkole Podstawowej w Książenicach w tzw. „łączniku”.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Książenicach informuje, że w dniach od 9 do 22 marca 2021 r. odbędzie się rekrutacja do oddziału przedszkolnego. Rekrutacja będzie odbywać się tylko za pośrednictwem platformy rekrutacyjnej. Szczegółowe informacje o rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim; o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw; o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn.

ZAPOWIEDZI
I. PAPAJ Paweł, stan wolny, zam. Czerwionka
KRAMORZ Justyna, stan wolny, zam. Książenice.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget