Ogłoszenia parafialne – 27 września 2020

NIEDZIELA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

WTOREK
18:45 – Krąg Biblijny – Co Biblia mówi o aniołach, zapraszam do salki przy kościele.

CZWARTEK – I czwartek miesiąca
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.
po Mszy modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
8:15 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).
dziś nieczynna kancelaria parafialna.
17:00 – spowiedź św.
18:45 – GODZINA UWIELBIENIA.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
8:15 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – próba Chóru „Vox Cordis”.
17:00 – spowiedź św.

NIEDZIELA – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na rzecz Ojca Świętego, aby wspomóc materialnie jego apostolską i charytatywną posługę (tzw. świętopietrze).

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na I kwartał 2021 roku (styczeń, luty, marzec).

W sobotę 10 października IX pielgrzymka „Żywego Różańca” do katowickiej katedry Chrystusa Króla – w pielgrzymce będzie można uczestniczyć duchowo poprzez transmisję w Radiu eM oraz w Internecie – początek o godz. 11:00.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: bezwyznaniowcy – trzecia „religia” świata; o tajemnicy spowiedzi, która obowiązuje kapłanów; o aniołach Bożych posłańcach.

„Mały Gość Niedzielny” – plakat z modlitwą „Pod Twoją obronę”; kiedy w historii Polski pomoc Maryi była decydująca?; o sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem; o nowym błogosławionym nastolatku – Carlo Acutis.

We wtorek 13 października br. zbiórka elektrośmieci, które można będzie składać na parkingu przy kościele do godz. 1400. Zbiórka ta jest pomocą w realizacji projektów prowadzonych przez polskich misjonarzy.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget