Ogłoszenia parafialne – 27 czerwca 2021

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NIEPOKALANEGO SERCA NMP
11:00 – SUMA ODPUSTOWA.
15:30 – Nieszpory Odpustowe.
Witamy w naszej parafii ks. prob. Andrzeja Marcaka z Czuchowa, któremu serdecznie dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.

WTOREK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
to dzień szczególnej modlitwy Kościoła w intencji Papieża Franciszka.
kolekta na tzw. świętopietrze.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam wszystkie dzieci.
po Mszy – modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
17:00 – 18:00 – spowiedź św.
18:45 – Godzina Uwielbienia.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, Apostoła – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na sierpień 2021 roku.
W zakrystii można składać kartki z intencjami na IV kwartał (październik, listopad, grudzień).

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: historia relikwii św. Piotra i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.

W sobotę 19 czerwca na internetowym koncie zbiórki dla Krzysia Gorzawskiego pojawiła się wyczekiwana suma 75 tys. złotych. Jest to efekt działań wielu dobrych ludzi, którzy wystawiali przedmioty w grupie Facebooku, licytowali je oraz przekazywali darowizny na zbiórkę pomagam.pl/krzysgorzawski. Serdecznie dziękujemy Proboszczom z Kamienia i Książenic oraz wszystkim osobom, które rozpowszechniły informacje o zbiórce i licytacjach. Na razie facebookowa grupa Droga Krzysia do samodzielności –licytacje nadal działa. Można jeszcze licytować różne przedmioty, a zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację Krzysia. Operacja Krzysia przebiegła pomyślnie. Pod koniec lipca znowu wyjeżdża do Niemiec, by ściągnąć gips, wyciągnąć druty oraz wykonać ortezy na obie stopy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udzielone wsparcie – Rodzice i administratorzy grupy Droga Krzysia do samodzielności.

ZAPOWIEDZI
II. GAŃCZORZ Jakub, stan wolny, zam. Książenice
GAWRYJOŁEK Magdalena, stan wolny, zam. Czerwionka.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget