Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2021

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
15:30 – Nieszpory Kolędowe.
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. JANA, Apostoła i Ewangelisty
17:45 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Ks. J. Pojdy 2 – 64.

WTOREK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MLODZIANKÓW
10:00 – Msza w intencji dzieci ze specjalnym błogosławieństwem.
17:45 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Ks. J. Pojdy 72 – 124.

ŚRODA – V DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
17:45 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Ks. J. Pojdy 126 – 172.

CZWARTEK – VI DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
17:45 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Ks. J. Pojdy 1 – 59.

PIĄTEK – VII DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
Ostatni Dzień Roku Kalendarzowego
15:00 – spowiedź św.
16:00 – Msza św. w intencji parafian.
Po Mszy – Nabożeństwo ekspiacyjno dziękczynne.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
NOWY ROK
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

NIEDZIELA – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
kolekta na potrzeby naszej parafii.

Ze względu na trwającą z nasileniem pandemię w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zapraszam natomiast, tak jak w roku minionym, na Nabożeństwa Kolędowe do naszego kościoła, w czasie których będziemy modlili się o błogosławieństwo Boże dla domów i rodzin, wspólnie uczcimy Jezusa śpiewem kolęd. Po nabożeństwie będzie można zabrać do domu kredę, mirrę i węgielek oraz obrazki kolędowe. Proszę zabrać ze sobą butelkę z wodą, która zostanie poświęcona w czasie nabożeństwa.

Polskie Betlejem w Katowicach odbędzie się 6 stycznia 2022 roku o godz. 17:00 na placu przed Spodkiem. Bliższe informacje na plakacie.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: numer podwójny świąteczno noworoczny z płytą CD zawierającą cztery Ewangelie z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do „Gościa”.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget