Ogłoszenia parafialne – 25 października 2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła, Bóg zapłać za złożone ofiary.

ŚRODA
ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA.

CZWARTEK
16:00 – spowiedź św.

PIĄTEK
ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICACH.
16:00 – spowiedź św.

SOBOTA
16:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
15:15 – Nieszpory i nabożeństwo za zmarłych.
kolekta na potrzeby naszej parafii.

Nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15:30 w dni powszednie o godz. 17:30.

W zakrystii można składać wypominki za zmarłych. Modlitwy za zmarłych będą odprawiane w naszym kościele przez całą oktawę, a dziesięć Mszy za zmarłych zalecanych będzie odprawionych poza parafią.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zaś o 1 do 8 listopada poprzez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o czym mówi „Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” Soboru Watykańskiego II; na czym polega Opatrzność Boża; powody kryzysu powołań zakonnych.

„Mały Gość Niedzielny” – jak sprawić prezent naszym zmarłym?; na tropie świętych – czym jest Uroczystość Wszystkich Świętych?; co wiemy o dinozaurach.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget