Ogłoszenia parafialne – 25 lipca 2021

NIEDZIELA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszego kościoła, Bóg zapłać za złożone ofiary.
Witamy w naszej parafii ks. neoprezbitera Krystiana Kitowskiego z Bojkowa, który wygłosi Słowo Boże i udzielał będzie błogosławieństwa prymicyjnego.
Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów.

Wspomnienie św. Anny i św. Joachima, rodziców NMP.
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).

8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).

19:15 – zebranie Rady Parafialnej na probostwie.

Wspomnienie św. Marty.
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

NIEDZIELA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
Przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym przez powodzie i nawałnice w naszej Ojczyźnie i Europie.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Franciszka Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych; w wakacyjnym cyklu klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga; o rosnącej „tęczowej” presji na językoznawców, nauczycieli i dziennikarzy – jak się przed nią bronić?

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku – rozpocznie się o godz. 830 modlitwą różańcową.

Dożynki Jasnogórskie – 4 – 5 września 2021 roku – program na plakatach.

ZAPOWIEDZ
TRAGARZ Igor, stan wolny, zam. Rybnik