Ogłoszenia parafialne – 25 grudnia 2022

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
24:00 – PASTERKA (kolekta na Fundusz Obrony Życia).
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
16:00 – NIESZPORY KOLĘDOWE.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA
Msze jak w każdą niedzielę.
kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
15:30 – Nieszpory Kolędowe.

WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. JANA, Apostoła i Ewangelisty
17:45 – Nabożeństwo kolędowe – ul. Klimka 2 – 72 (parzyste).

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW
10:00 – Msza w intencji dzieci i błogosławieństwo dzieci.
po południu nieczynna kancelaria parafialna.

CZWARTEK – V DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
17:45 – Nabożeństwo kolędowe – ul. Klimka 1 – 27.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
17:45 – Nabożeństwo kolędowe – ul. Klimka 31 – 81.

SOBOTA – VII DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA – Ostatni dzień Starego Roku
15:00 – spowiedź św.
16:00 – Msza w intencji parafian.
po Mszy – Nabożeństwo dziękczynno wynagradzające.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI NOWY ROK
Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W środę 28 grudnia 2022 roku o godz. 17:00 w Sali OSP w Książenicach (ul. Klimka 13) spotkanie podsumowujące projekt „Przygotowanie do obchodów 100-lecia książenicekiej parafii”. Podczas spotkania odbędzie się promocja publikacji oraz wystawy powstałych w ramach projektu. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: poszerzone świąteczno-noworoczne wydanie – blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia; jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie. Cena podwójnego numeru o powiększonej objętości kosztuje 15 zł.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget