Ogłoszenia parafialne – 24 kwietnia 2022

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Dzień Dobra – początek Tygodnia Miłosierdzia.
kolekta na Caritas Archidiecezji Katowickiej, Bóg zapłać za ofiary.
15:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

WTOREK
UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
10:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
kolekta na potrzeby naszej parafii.
15:30 – Nabożeństwo majowe.
Różaniec w intencji Ukrainy i o pokój na świecie codziennie pół godziny przed Mszą.

Święta Liturgia w języku ukraińskim i w obrządku greckokatolickim zostanie odprawiona 24 kwietnia 2022 roku o godz. 16:30 w parafii rzymskokatolickiej Niepokalanego Poczęcia NMP w Rybniku Zamysłowie (ul. Franciszkańska 22). Po Liturgii zostaną poświęcone koszyki wielkanocne. Dodatkowe informacje: o. Mariusz – tel. 502 758 683.

Peregrynacja obrazu Niepokalanego Serca NMP – zachęcam, aby w zakrystii ustalić termin zabrania obrazu do domu i rodziny.

Spotkanie rodziców dzieci pięcioletnich, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2023 roku odbędzie się w środę 4 maja 2022 o godz. 1815.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku; rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy czy miłosierny.

ZAPOWIEDZI
II. ZIENĆ Tomasz, stan wolny, zam. Książenice
SAWICKA Estera, stan wolny, zam. Toruń
I. BIAŁEK Dawid, stan wolny, zam. Leszczyny
GROBORZ Justyna, stan wolny, zam. Leszczyny

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget