Ogłoszenia parafialne – 24 kwietnia 2021

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza.
Światowy Dzień Modlitw o Powołania – modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

18:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENNEŃSKIEJ, patronki Europy.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, Rzemieślnika
16:45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 23 maja br. – w naszym rejonie odbędą się w Rybniku w parafii św. Antoniego (bazylika) o godz. 11:30. Zapisy przez stronę internetową lub telefonicznie: 519 546 196.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek dla Krzysia Gorzawskiego. W szkole i kościele uzbieraliśmy ponad 300 kg. Akcja trwa bezterminowo – zachęcamy do zbierania nakrętek. W czerwcu mały Krzyś wybiera się na operację do Niemiec, której koszt wynosi ponad 40 tys. zł i nie jest refundowany. Dla chcących wesprzeć Krzysia i jego rodziców w jego drodze do samodzielności ruszyła zbiórka https://pomagam.pl/krzysgorzawski, gdzie można przekazać dobrowolną kwotę. Inną formą pomocy są licytacje na facebookowej grupie „Droga Krzysia do samodzielności-licytacje”. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie http://www.razemdlaksiazenic.pl. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do wspólnego pomagania.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o kierownictwie duchowym – czym jest i dlaczego jest takie ważne; teologicznie o pandemii; czym różnią się szczepionki.

„Mały Gość Niedzielny” – obraz z wizerunkiem św. Józefa opiekuna Jezusa oraz z modlitwą; o III powstaniu śląskim; o wycieczkach poza atmosferę

II. BIENIA Piotr, stan wolny, zam. Godów
MANDERA Klaudia, stan wolny, zam. Rybnik Kamień