Ogłoszenia parafialne – 23 stycznia 2022

NIEDZIELA – III NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.

PONIEDZIAŁEK
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Brzozy 4 – 38.

WTOREK
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Brzozy 40 – 56.

ŚRODA
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Smołki, Leszcze i Ogrodowa.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.
17:40 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Za Torem i Wolności.

PIĄTEK
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).

SOBOTA
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).
8:00 – zbiórka ministrantów.
10:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:15 – spowiedź św.

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii.
14:00 – spotkanie opłatkowe III Zakonu św. Franciszka.

Zachęcam do włączania się do Rodziny Żywego Różańca Świętego, aby oplatać modlitwą sprawy świata, Kościoła, naszej parafii, aby wypraszać Boży pokój i błogosławieństwo. Proszę o uzupełnienie miejsc w różach różańcowych lub utworzenie nowych. (Składka 10 zł na rok).

W zakrystii można opłacać miejsca w ławkach – 10 zł na rok.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: wywiad o modlitwie psalmami – praktyczne wskazówki, jak to robić; o starości i jej problemach.

„Mały Gość Niedzielny” – dwustronna zawieszka na klamkę i wiele ciekawostek.

ZAPOWIEDZI
II. GANCARZ Karol, stan wolny, zam. Orzesze
WOJACZEK Ewa, stan wolny, zam. Książenice

KURS ALPHA
Wspólnota Jezusa Miłosiernego serdecznie zaprasza na Kurs ALPHA. Jest to seria dwugodzinnych spotkań, dotyczących podstaw wiary. Zasadnicze elementy każdego spotkania to kolacja, film i dyskusja. Udział w kursie nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami, również finansowymi. Każdy jest na nim mile widziany. Można przyjść z dziećmi, będą miały zapewnioną opiekę. Spotkania będą się odbywać w czwartki w restauracji „Książęca” w Książenicach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2022 roku o godzinie 1900. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału na stronie internetowej JezusMilosierny.pl, w formularzu „Alpha Kamień”.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget