Ogłoszenia parafialne – 23 maja 2021

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.

PONIEDZIAŁEK
ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA.

CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
17:00 – Msza szkolna.

PIĄTEK
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).
nieczynna kancelaria parafialna.

SOBOTA
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
17:00 – spowiedź św.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na czerwiec 2021 roku.

Nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godz. 17:30, w niedziele o godz. 15:30

W niedzielę 30 maja doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej – szczegółowy program na plakatach. Początek transmisji pielgrzymki przez Telewizję Polonia o godz. 10:00; przekaz dźwiękowy zapewnią Radio Em i PR Katowice.

Procesja Bożego Ciała w tym roku odbędzie się – ul Ks. J. Pojdy w kierunku Knurowa i z powrotem.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele; dodatek – Duszpasterz i mąż stanu – o kardynale Stefanie Wyszyńskim; o co chodzi w konflikcie izraelsko-palestyńskim?

„Mały Gość Niedzielny” – co Pan Jezus obiecał tym, którzy czczą Jego Najświętsze Serce; piłkarski quiz – sprawdzian przed Euro.

Podziękowanie: dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia udzielania sakramentu bierzmowania – młodzieży, rodzicom, animatorom, służbie liturgicznej, organistom, chórowi „Vox Cordis” oraz tym, którzy udekorowali kościół – niech Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem.

ZAPOWIEDZI
II. STARECZEK Dawid, stan wolny, zam. Trachy
SZYMURA Anna, stan wolny, zam. Książenice

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget