Ogłoszenia parafialne – 22 sierpnia 2021

NIEDZIELA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej.
10:30 – Msza w intencji czcicieli św. Rity.

WTOREK
ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, Apostoła.

CZWARTEK
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ.
17:00 – Msza szkolna wakacyjna.

PIĄTEK – Wspomnienie św. Moniki
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).

SOBOTA – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszego kościoła.
10:30 – MSZA DOŻYNKOWA.
16:00 – 22:00 – biesiada i zabawa przy muzyce – parking przy kościele Niepokalanego Serca NMP w Książenicach. (zapraszają Sołtys, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich).

Prosimy o przyniesienie kwiatów, płodów rolnych do udekorowania kościoła do dnia 27.08 (piątek) do wieczornej Mszy św.

Panie z Koła Gospodyń biorą udział w programie „szczepmy się z KGW” dlatego pragną powiadomić mieszkańców Książenic i okolic, że będzie możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką 29.08.br podczas dożynek na parkingu przy kościele. Dla zaszczepionych będą bonusy. Będzie też wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Więcej informacji na plakatach.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze; o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget