Ogłoszenia parafialne – 22 listopada 2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 1200 suma odpustowa transmitowana w Radiu eM oraz przez łącza internetowe.
Kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszej świątyni, Bóg zapłać za złożone ofiary.
10:30 – Msza w intencji kolejarzy i ich rodzin.

WTOREK
Wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

SOBOTA
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – I NIEDZIELA ADWENTU
Początek nowego roku liturgicznego.
Niedziela Trzeźwości.
kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na grudzień 2020 roku.

Akcja Świąteczna – dla dzieci niepełnosprawnych zbieramy zabawki, koce, poduszki, książki, gry, przybory szkolne itp. Akcja trwa do 30 listopada 2020 roku – dary te można przynosić do zakrystii.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: jak pobożnie przeżyć Mszę św. w telewizji?; czy na sądzie ostatecznym trzeba będzie się ze wszystkiego wytłumaczyć?; czy mamy szczepionkę na COVIG-19?; potrzeba wiary Abrahama – o wolności i odpowiedzialności oraz tym jak przetrwać trudny czas dla Kościoła i Polski.

„Mały Gość Niedzielny” – „Cud nad cudami” – płyta z piosenkami Magdy Anioł i z piosenką roratnią; o ludziach, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia; co zrobić, żeby skupić się na Mszy św.?; historia trzech rodzin, którym urodziło się dziecko z dodatkowym chromosomem.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget