Ogłoszenia parafialne – 21 lutego 2021

NIEDZIELA – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Msze z nauką na zakończenie rekolekcji.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
Kolekta na pomoc w duszpasterstwie dla Ojców Franciszkanów, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK
ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA, Apostoła

PIĄTEK
17:30 – DROGA KRZYŻOWA.

SOBOTA
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
kolekta na potrzeby parafii.
przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

W zakrystii jeszcze przez tydzień można opłacać miejsca w ławkach.

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Krzysia Gorzawskiego z Książenic. Plastikowe nakrętki można składać do pojemników znajdujących się w kościele pod chórem oraz w Szkole Podstawowej w Książenicach w tzw. „łączniku”.

W I Niedzielę Wielkiego Postu ośmiu alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpocznie rekolekcje przygotowujące do święceń diakonatu. Święcenia te odbędą się w sobotę 27 lutego br. o godz. 10:00 w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach Murckach i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej Bykowinie. Polecajmy kandydatów Bogu w naszych modlitwach.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: nauki rekolekcyjne ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło Życie pod hasłem „Któryś za nas cierpiał”; jak zrobić rachunek sumienia?; reportaż z klasztoru sióstr norbertanek z Ibramowic.
„Mały Gość Niedzielny” – rozmowy o spowiedzi; ciekawostki z biografii św. Siostry Faustyny Kowalskiej: o najgłębszym basenie świata, który jest w Polsce.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget