Ogłoszenia parafialne – 21 listopada 2021

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.
Niedziela Powołań III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – przy okazji tej niedzieli bracia i siostry z FZŚ będą rozprowadzać ciasto. Ofiary będą przekazane siostrom kalkutkom w Katowicach, które opiekują się biednymi.

PONIEDZIAŁEK
18:00 – Msza św. z okazji wspomnienia św. Tarsycjusz i św. Cecylii w intencji ministrantów, organistów, szafarzy i całej służby liturgicznej.

ŚRODA
19:15 – zebranie Rady Parafialnej na probostwie.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.
Po Mszy modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).
Nieczynna kancelaria parafialna.

SOBOTA
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:15 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – I NIEDZIELA ADWENTU
kolekta specjalna na remont ubikacji i zakup odśnieżarki.
Początek nowego roku kościelnego.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na grudzień 2021 roku.

RORATY o godz. 17:00 – zapraszam od poniedziałku 29 listopada zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym w Katowicach ks. Janie Masze.

„Mały Gość Niedzielny” – lampion roratni do samodzielnego złożenia.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych ze względu na zagrożenia związane z pandemią. W kościele zostaną odprawione, tak jak w zeszłym roku, nabożeństwa kolędowe w czasie których będziemy modlić się o błogosławieństwo dla domów i rodzin.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget