Ogłoszenia parafialne – 21 czerwca 2020

NIEDZIELA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła, Bóg zapłać za złożone ofiary.

WTOREK
18:45 – spotkanie uczniów klasy VII rozpoczynające cykl spotkań przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

ŚRODA
19:00 – rozmowy przed bierzmowaniem (w kancelarii parafialnej).

CZWARTEK
19:00 – rozmowy przed bierzmowaniem (w kancelarii parafialnej).

PIĄTEK
16:30 – Msza na zakończenie roku szkolnego.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – próba Chóru „Vox Cordis”.
17:00 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NIEPOKALANEGO SERCA NMP
11:00 – SUMA ODPUSTOWA.
15:30 – Nieszpory Odpustowe.
Słowo Boże wygłosi Ojciec Romuald Kasmatowich OFM.
kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na sierpień 20:20 roku.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o praktyce nabożeństw pierwszopiatkowych i ich znaczeniu, o udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim; rozmowa z o. Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Boga.

Podziękowanie: serdeczne Bóg zapłać za udział w modlitwie i procesji Bożego Ciała – pocztom sztandarowym, strażakom, górnikom, Rodzinie Żywego Różańca Świętego, Dzieciom Maryi, Bóg zapłać ministrantom, organiście, kościelnemu, szafarzom, katechetce, rodzicom, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom z dzwoneczkami oraz wszystkim pozostałym uczestnikom. Dziękuję także z całego serca za udekorowanie kościoła i krzyża misyjnego; dziękuję za udział w procesjach całej oktawy Bożego Ciała, a szczególnie niosący baldachim. Nich Jezus Chrystus obficie wynagrodzi swym błogosławieństwem.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget