Ogłoszenia parafialne – 2 sierpnia 2020

NIEDZIELA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.
Odpust Porcjunkuli – Nawiedzenie kościoła, odmówienie „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.

WTOREK
Wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a, patrona kapłanów.

CZWARTEK – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – I czwartek miesiąca
dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Po Mszy o godz. 17:00 – modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich – kazania wygłosi ks. prob. Tadeusz Kalisz.
W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na wrzesień 2020 roku.

Godzina Uwielbienia – w piątek 14 sierpnia o godz. 18:45.
Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: czy istnieją rozwody kościelne, czy nie istnieją?; o gotyckich katedrach; o sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej.

W niedzielę 16 sierpnia 2020 roku modlitwa kobiet i dziewcząt u Matki Boskiej Piekarskiej pod hasłem – EUCHARYSTIA – WIELKA TAJEMNIOCA WIARY – zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję – TV Polonia, TVP Katowice, Radio eM, PR Katowice – o godz. 10:00 hołd złożony Matce Bożej, przesłanie abp Wiktora Skworca, Msza św. w bazylice piekarskiej pod przewodnictwem i z homilią abp Jana Romero Pawłowskiego z Watykanu.

W niedzielę 5 lipca br. przed kościołami w naszej archidiecezji na poszkodowanych przez powódź na Podkarpaciu zebrano kwotę 656 240 zł – pieniądze zostały przekazane po połowie na konto Caritas diecezji przemyskiej i rzeszowskiej.

ZAPOWIEDZI
I. OLEK Łukasz, stan wolny, zam. Książenica
SPENDEL Karolina, stan wolny, zam. Rybnik
I. KWIOTEK Piotr, stan wolny, zam. Knurów
NOWAK Marlena, stan wolny, zam. Knurów

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget