Ogłoszenia parafialne – 19 września 2021

NIEDZIELA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła w Mikołowie Kamionce – kazania wygłosi ks. prob. Janusz Malczyk.
10:30 – Msza w intencji ks. Eryka Jureckiego z okazji urodzin.
16:00 – Msza w I ROCZNICĘ KOMUNII ŚW.

WTOREK
ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, Apostoła i Ewangelisty.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona wschodnia).
Nieczynna kancelaria parafialna.

SOBOTA
8:00 – ODWIEDZINY CHORYCH (strona zachodnia).
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
17:00 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na październik 2021 roku.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o objawieniach Matki Bożej w La Salette, które są aktualne i dzisiaj; mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana.

Sołtys Książenic zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 18:00 w sali OSP w Książenicach. Tematyka zebrania: sprawozdanie o działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej, podjęcie uchwały w sprawie funduszu sołeckiego na rok 2022.

X Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej odbędzie się w sobotę 9 października br. – rozpoczęcie o godz. 10:30. W programie: konferencja, modlitwa różańcowa oraz Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa o godz. 12:00.

Beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Jana Machy odbędzie się 20 listopada 2021 roku w katedrze Chrystusa Króla o godz. 1000. Mszy św. będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget