Ogłoszenia parafialne – 18 października 2020

NIEDZIELA – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Niedziela Misyjna – „Oto ja, poślij mnie”.
kolekta na misje, Bóg zapłać za złożone ofiary.

CZWARTEK
Wspomnienie św. Jana Pawła II.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:45 – spowiedź św.
19:30 – Msza św. z przyjęciem Szkaplerza Świętego.
20:30 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
kolekta specjalna na kostkę brukową wokół kościoła.

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

W zakrystii można składać wypominki za zmarłych. Modlitwy za zmarłych będą odprawiane przez całą oktawę, a poza parafią będzie odprawionych dziesięć Mszy św. za zmarłych zalecanych.

Odwiedziny kolędowe nie odbędą się w tym roku w formie tradycyjnej. W kościele poszczególne trasy, ulice będą miały Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem domów i rodzin.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: smak wiary – czym dla polskiego misjonarza jest dokumentowanie świadectw wiary spotkanych ludzi?; jak przyjmować Komunię św. do ust czy na rękę; o budowaniu wspólnoty parafialnej mówi ks. Wiesław Kamiński;

Spotkanie mężczyzn odbędzie się w bazylice św. Antoniego w Rybniku w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19:00 – Msza św. z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget