Ogłoszenia parafialne – 18 lipca 2021

NIEDZIELA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła, Bóg zapłać za złożone ofiary.

CZWARTEK
ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY.
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, Patronki Europy.

SOBOTA
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii.
W tę niedzielę po Mszach św. błogosławieństwa prymicyjnego będzie udzielał ks. Krystian Kitowski neoprezbiter z Bojkowa.
Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów.
Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowił papież Franciszek na dzień 25 lipca – o tej intencji chciejmy pamiętać w naszych modlitwach. W naszej parafii Msza św. w intencji babć, dziadków i osób starszych będzie odprawiona, jak co roku, 26 lipca we wspomnienie św. Anny i Joachima. Z tej okazji odwiedziny chorych odbędą się w poniedziałek 26 lipca oraz we wtorek 27 lipca.

ODWIEDZINY CHORYCH w poniedziałek 26 lipca (strona wschodnia) oraz we wtorek 27 lipca (strona zachodnia) od godz. 800.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: Oblaci z Kanady wyjaśniają jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci; jak wygląda oaza pokolenia Netflixa?; Włocławek – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

Festiwal Życia – odbędzie się w Kokotku w dniach 23 – 29 sierpnia br. ma on formę rozbudowanych rekolekcji – będą warsztaty, konferencje, codzienna Msza św., modlitwa, okazja do spowiedzi i rozmowy. Zapisy i informacje na stronie http://www.festiwalzycia.pl

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget